CEE CSR Summit 2016 v kocke

Bratislava, Praha, Viedeň, Budapešť či Varšava. Čo majú tieto mestá spoločné? V našom stredoeurópskom regióne stále prebieha živá diskusia o tom, či by firmy mali investovať do zodpovedného podnikania, a ak áno, tak koľko. Sú investície do férových a etických programov iba „pozlátkom“, ktoré odčerpáva firemné zdroje, alebo sú podniky vďaka zodpovednému biznisu finančne zdravšie a životaschopnejšie? Práve na CEE CSR Summite 2016 sme diskutovali, ako vďaka efektívne nastavenej CSR stratégii môžete posilniť lojalitu u svojich zamestnancov či získať vernosť svojich zákazníkov.

Na tohtoročnom summite sme sa pozreli nielen na konkrétne čísla návratnosti investícií do zodpovedného podnikania. Mohli ste sa tiež dozvedieť, aký vplyv majú základné ľudské inštinkty a návyky na rozhodovanie jednotlivcov a inštitúcií, a prečo práve tieto emocionálne faktory a ich ekonomické a sociálne dôsledky môžu byť najväčšou hrozbou pre ľudstvo. Účastníci summitu tiež zistili, prečo zákazníci i potenciálni zamestnanci vyhľadávajú značky, ktoré majú zmysel a ako môže firma získať miliónové zisky tým, že aktívne zapojí svojich zamestnancov do samotného chodu spoločnosti.

Na CEE CSR Summite 2016 ste sa mohli inšpirovať nielen svetovými spíkrami, ale i lídrami v zodpovednom podnikaní na Slovensku počas diskusií za okrúhlymi stolmi. Do Bratislavy zavítalo viac ako 210 expertov. O svoje skúsenosti sa s vami podelili lídri z USA, Dánska, Veľkej Británie, Gruzínka, Českej republiky, Rakúska, Maďarska a mnohých ďalších krajín. S kým konkrétne ste mohli diskutovať?

Otvorte sa svetu, no najmä svojim zamestnancom

Prečo Open Book Management prináša firmám excelentné výsledky? Prečo by sa aj robotník či sekretárka mali podieľať na rozhodovaní o finančnej stránke podniku a ako tento krok môže firme priniesť vysnívané zisky a lojálnejších zamestnancov? O viac ako desaťročné skúsenosti s Open Book Managementom sa s vami podelil charizmatický Ari Weinzweig zo spoločnosti Zingerman´s – jednej z najúspešnejších malých firiem v Amerike.

Merať alebo nemerať? Hovoriť alebo mlčať? O tom, prečo by firmy mali o svojich zodpovedných aktivitách reportovať a tiež o firmách, ktoré píšu najpútavejšie a najtransparentnejšie reporty na summite hovorila Elaine Cohen, vyhľadávaná CSR konzultantka, riaditeľka a zakladateľka spoločnosti Beyond Business Ltd.

Dajte svojmu biznisu zmysel a buďte tvorcom pozitívnej zmeny

Dnešné ľudské chovanie je najväčšou hrozbou pre budúcnosť nášho ľudstva. Žijeme nad pomery, prejedáme sa, jazdíme rýchlo či plytváme energiami napriek tomu, že vieme, aké negatívne dôsledky to prináša. A väčšinu týchto následkov možno pozorovať nielen u jednotlivcov, ale i v biznise. To však neznamená, že tieto naše úmysly nemožno zmeniť. Transformácia je možná a veľmi žiadaná, vyžaduje si však riešenia na mieru, ktoré berú do úvahy základné ľudské inštinkty, chyby či návyky a zároveň sú jednoduché a nízko-nákladové. Práve behaviorálnym dizajnom a jeho neuveriteľným prínosom pre firmy sa zaoberá Sille Krukow, dánska špecialistka a majiteľka spoločnosti Krukow.

Bola i Cafeteria!

Po dvoch rokoch sa vrátili aj obľúbené poobedňajšie diskusné stoly. V našej CSR Cafeterii ste si jednoducho mohli vybrať, na čo máte chuť – či na elektromobilitu a udržateľné mestá, reporting, zodpovednú komunikáciu, firemnú kultúru alebo na čokoľvek iné spomedzi ponúkaných tém.

CEE CSR Summit je medzinárodná konferencia s tradíciou

CEE CSR Summit je najväčšie a najstaršie podujatie o zodpovednom podnikaní v strednej a východnej Európe, ktoré sa tradične koná v Bratislave. Každoročne sa ho zúčastňujú takmer dve stovky expertov na CSR, udržateľnosť, životné prostredie alebo ľudské zdroje.

Doteraz sme zorganizovali 14 medzinárodných konferencií o zodpovednom podnikaní a predstavili sme 151 zodpovedných riešení viac ako 50 firiem na 6 Trhoviskách zodpovedných firiem. V nadväznosti na Trhoviská sme publikovali 5 vydaní breviára o CSR aktivitách firiem podnikajúcich na Slovensku. Od roku 2013 nesie naša konferencia meno CEE CSR Summit.