Miesto

Čo je Stará Tržnica?

Stará tržnica v Bratislave je mestské centrum ponúkajúce potravinové trhy každú sobotu, kultúrne podujatia a služby. V jej priestoroch sa nachádza i kaviareň Dobre&Dobré, kde vás obslúžia ľudia bez domova, ktorí takto dostali šancu zaradiť sa naspäť do pracovného života. Nájdete tu aj školu varenia združenia Jem iné, ktoré ponúka kurzy týkajúce sa prípravy jedál najmä v oblasti zdravej výživy.

Ako sa sem dostanete?

Stará tržnica sa nachádza v centre mesta, bezprostredne pri nej sa nachádzajú zastávky Kamenné námestie (linky č. 3, 4, 9) a Námestie SNP (1, 8, 9). Pár minút chôdze od tržnice sa nachádzajú tiež zastávky Poštová (1, 5, 8), Hodžovo námestie (83, 84, 93, 212, 203, 207, 208), Jesenského (4, 6, 8). Pešo sa do tržnice dostanete aj zo Šafárikovho námestia, zo Zochovej alebo spod Mostu SNP.

Pozrite si cestovné poriadky.

Pred Starou tržnicou je umiestnených viacero stojanov na bicykle.

Vzhľadom na nedostatok parkovacích miest v centre Bratislavy odporúčame prísť do Starej Tržnice hromadnou dopravou, prípadne zaparkovať mimo centra a prísť pešo. Ak vám situácia nedovoľuje inak, využite platené parkoviská, napr. garáž na Uršulínskej, Jesenského alebo parkovisko pred bývalým hotelom Kyjev.