Stará tržnica patrila zodpovednosti

Stará tržnica patrila zodpovednosti

Ďakujeme všetkým vám, ktorí ste sa zúčastnili tohtoročného CEE CSR Summitu. Konferenciu o zodpovednom podnikaní pre vás pripravujeme už 15 rokov a teší nás, že záujem o CSR témy stále rastie.

Odborný dopoludňajší program vás navštívilo viac než 250. Za sprievodu moderátora Lukáša Bakoša k vám prehovorilo spolu 25 speakrov, či už v hlavnom programe alebo pri 12 diskusných stoloch. A nenechali sme vás len tak pasívne sedieť. Spoločnosť Octago si pre účastníkov pripravila sériu nenáročných, no efektívnych cvikov, ktoré je možné praktizovať každý deň priamo za kancelárskym stolom. Z tém ste mali možnosť nazrieť do co-creation s Maartenom Pietersom, diverzity s Barborou Ruščin a Alessandrom Lagaziom i work-life balance s Piou Webb. Venovali sme sa aj strategickej filantropii, dezinformáciám, greenwashingu či zamestnávaniu marginalizovaných Rómov.

V druhej časti nášho zodpovedného dňa ste mali možnosť skúšať, vymieňať aj nakupovať. Poobede sa totiž Stará tržnica premenila na Zodpovedné trhovisko, ktoré bolo tento rok zamerané na deti. Od 15:00 ste mohli navštíviť 23 stánkov známych firiem i malých start-upov, ktorými vás sprevádzala moderátorka Kristína Tormová. Či už ste si chceli pochutnať na zdravých dobrotách, poučiť sa v témach udržateľnosti a zdravia alebo sa len zabaviť, na Trhovisku si každý mohol nájsť to svoje. Najmenší si užili koncert Dana Heribana a jeho kapely a tí starší podporili udržateľnú módu. V spolupráci s NOSENE sme si pre vás pripravili SWAP oblečenia, kde ste mohli dať druhú šancu pekným kúskom formou výmeny. Celkovo sme na Zodpovednom trhovisku privítali viac než 500 účastníkov.

Veríme, že ste si to užili rovnako ako my a odišli nabití inšpiráciou a motiváciou zodpovedne meniť svet k lepšiemu. Tešíme sa na vás opäť o rok!

Prezrite si fotogalériu CEE CSR Summit-u 2018 a Zodpovedného trhoviska.