Trhovisko

Do Starej Tržnice trhovisko patrí a výnimkou nie je ani CEE CSR Summit 2017. Pozývame vás do stánkov známych firiem i začínajúcich start-upov, ktorí vám ponúknu svoj zodpovedný produkt či službu.

Prezentujúci

Accenture - Vzdelávanie pre budúcnosť

Accenture na Trhovisku ukáže, ako sa naozaj hocikto (i žiačik základnej školy) môže hravou formou naučiť princípy blokového programovania. S malou skupinou dobrovoľníkov z radov svojich konzultantov firma dokázala túto inováciu priniesť na vyše 5 % všetkých základných škôl na Slovensku. K tomu aj ukážky zo školení “IT v kurze”, pomocou ktorého sa mladí ľudia s netechnickým vzdelaním dokážu za pár mesiacov zamestnať v IT oblasti.

Adoptuj úľ – Pomôž prírode, zachráň včelu

Po návšteve stánku Adoptuj úľ už nevstúpite na lúku bez toho, aby ste sa nezapočúvali, či naokolo bzučia včely. Dozviete sa totiž, prečo sú tieto nenápadné stvorenia pre náš ekosystém nevyhnutné a čo môžeme robiť preto, aby na Slovensku pribúdali nové včelstvá. Tešiť na tiež môžete na kvalitný med, prehliadku úľov, výrobu sviečok z vosku a v neposlednom rade na možnosť adoptovať si úľ.

AJ Ty v IT - Podpora žien v IT

AJ Ty v IT podporuje dievčatá a ženy na ich ceste do IT. Organizuje IT podujatia a workshopy, predstavuje inšpiratívne IT ženy, píše blogy, diskutuje. To všetko preto, aby na IT školách na Slovensku študovalo aspoň 30 percent dievčat, a na IT pozíciách pracovalo aspoň 40 percent žien.

ArtHa Production x Primat - Slowfashion x aktivizmus

Vyskúšajte si potlač trička či iných materiálov formou linorytu – grafiky vyrytej do starého linolea a následne tlačenej na textil. ArtHa Production sa spojili so značkou Primát, aby ukázali, že stačí jeden človek, pár centov a prvý krok na to, aby sa veci v okolí rozhýbali a začali meniť k lepšiemu.

ASANTE (Ecoterra) – Čapovaná eko-drogéria a kozmetika

Ecoterra je predajňa čapovanej drogérie s minimálnym vplyvom na životné prostredie, kde si môže zákazník do vlastných fliaš opakovane dopĺňať svoje obľúbené produkty. Znovu používaním plastových obalov výrazne redukujeme dopad plastov na životné prostredie a taktiež šetríme peniaze za obaly, ktoré by sme bežne vyhadzovali. Načapovať si budete môcť aj na Trhovisku.

Business Leaders Forum - Na zodpovednej ceste

Spoznajte firmy, ktoré sa zaväzujú byť lídrami v presadzovaní princípov zodpovedného podnikania na Slovensku. Začítajte sa do praktických odporúčaní, ktoré združenie vydáva pre tých, ktorí to so zodpovednosťou k zamestnancom, životnému prostrediu či zákazníkom myslia naozaj vážne. Chutný ovocný olovrant poskytne jeden z členov, Lidl Slovenská republika.

CURADEN SLOVAKIA - CURAPROX goes green

Curaproxu záleží na životnom prostredí, preto odoberá od zákazníkov použité kefky a z rúčok vyrába koše na triedený odpad. Tie putujú do slovenských škôl spolu s osvetou o tom, ako predchádzať vzniku odpadu a ako správne odpad triediť. Nezabudnite preto doniesť svoju použitú kefku a sami si vyskúšajte recykláciu na Trhovisku.

DobraKrajina.sk – Dobrý obchod

DobraKrajina.sk je miesto, kde aj vy môžete niečo zmeniť. Priložením bezkontaktnej karty k pokladničke prispejete na pomoc ľuďom, ktorí stratili domov, žijú v chudobe a chcú sa začleniť späť do spoločnosti, a zároveň pomôžete zlepšiť vzdelávanie a bojovať proti korupcii. Vaše dary poputujú na vzdelávanie neziskoviek z portálu DobraKrajina.sk, aby mohli naďalej rásť a meniť Slovensko k lepšiemu. V Dobrom obchode na vás čakajú štýlové tričká, mikiny a drobnosti z dielne neziskových organizácií.

Dobrožrúti – Pekáreň bez odpadu

Život bez odpadu je možný! Dokazuje to aj pekáreň Dobrožrúti, ktorá razí zero waste koncept. Elektrický kompostér, rozložiteľné a kompostovateľné obaly sú bežnou súčasťou ich výrobne i pekárne. Na summite tak budete môcť ochutnať, a tiež si do látkových vreciek zakúpiť, chutné a navyše bezlepkové vegan pečivo a koláčiky, ktorých výroba našu zem „nebolí“.

Ecocapsule - Energeticky sebestačný mikrodom

Predstavte si príbytok, ktorý na svoje fungovanie využíva solárnu a veternú energiu a umožňuje ľuďom bývať aj na odľahlých miestach mimo inžinierskych sietí, a to pri zachovaní vysokej úrovne komfortu. To je Ecocapsule – vaša chata, pop-up hotel či karavan. Mini-model Ecocapsule uvidíte aj na našom Trhovisku.

Flaška – Pitie vody ako zdravý zvyk

Voda je tá najdôležitejšia ingrediencia pre náš zdravý život. Preto by sme si mali dopriať luxus prijímať ju v čo najlepšom stave. Tomu môže napomôcť aj používanie sklenej fľaše. Sklo je najlepšia voľba pre naše zdravie, dokonale chráni obsah a nevylučuje žiadne škodliviny. Preto vznikla Flaška, ktorá je nielen dizajnová, ale aj šetrná k životnému prostrediu. Zakúpiť si ju budete môcť aj priamo na Trhovisku.

Green Bin - Sprievodca triedením odpadu

Ak ste doteraz doma nevedeli, do akej farby koša zahodiť plechovku alebo nápojový kartón vo vašom meste, s odpoveďou vám pomôže mobilná aplikácia Green Bin. Ukáže aj to, kde sa nachádza najbližší zberný dvor alebo predajňa, v ktorej môžete odovzdať na recykláciu starú elektroniku, stavebný odpad alebo lieky po dátume spotreby. V stánku je pre vás pripravený aj kvíz o triedení a recyklácii odpadu.

Green Plantation - Výberová káva

Slovenská pražiareň kávy špecializujúca sa na “specialty grade” – výberovú kávu. Výberová káva tvorí top 5-10 % celosvetovej produkcie a kvalita je presne definovaná metodikou SCAE. Pestuje sa udržateľným spôsobom, a tak pomáha zlepšovať životné podmienky farmárov. Vychutnajte si túto kávu pripravenú profi baristom na našom Trhovisku.

Heineken Slovensko - Zodpovedná konzumácia alkoholu

Zodpovedný prístup ku konzumácii alkoholu je nevyhnutnou súčasťou vychutnávania si produktov spoločnosti Heineken.  Na Trhovisku si preto budete môcť vyskúšať okuliare simulujúce opitosť aj zahrať si hru s kartami určenú pre rodičov a deti na podporu vzájomnej komunikácie. Nebudú chýbať ani radlery s 0,0% alkoholu.

IKEA Bratislava - Druhý život nábytku

Viete, že nevyužitý či už nepotrebný nábytok IKEA môžete predať naspäť? Ponúknuť sa dá prostredníctvom stránky www.druhyzivotnabytku.sk. Za úspešný predaj inému zákazníkovi získate zľavovú kartu s vloženou čiastkou, ktorú môžete využiť na nákup nového tovaru v obchodnom dome. Zistite, ako na to a zasúťažte si s IKEA.

JRK Waste Management - E-shop pre menej odpadu

Hľadáte riešenia pre vašu domácnosť, ktoré dokážu odbúrať tvorbu odpadu a vymeniť veci dennej spotreby za trvalo udržateľné, opakovateľne použiteľné a opätovne spracovateľné recyklovaním? JRK Waste Management vám ponúknu eko obaly a nádoby na potraviny či kompostovateľný jednorazový riad. A navyše – skompostujú všetky potravinové zvyšky na summite!

Lab powered by Nadácia Orange - Miesto, kde myšlienky dostávajú tvar

Lab je priestor v Starej Tržnici vybavený najmodernejšími technológiami, kde sa môžu stretávať a naberať nove digitálne zručnosti študenti, mladí profesionáli, ale aj široká verejnosť. Na Trhovisku Lab predvedie, ako funguje 3D tlačiareň. Produkty, ktoré vytlačí, si budete môcť aj zakúpiť.

NOSENE – Oblečenie s dobrým pocitom

Móda s príbehom, ktorá navyše prináša dobrý pocit. To je NOSENE. V stánku sa budete môcť presvedčiť, že oblečenie z druhej ruky sa môže predávať so štýlom. A že každý kúsok pomáha – výťažok z neho totiž putuje na pomoc týraným ženám v bezpečnom domove MyMamy, o. z. v Prešove. Pripravené sú pre vás aj jedinečné kúsky z kolekcie Renewals by Nosene, ktoré sa tvoria prešitím staršieho oblečenia.

PURE JUNK DESIGN – Dizajnový nábytok z odpadu

Dávať odpadovým a nevyužitým materiálom druhú šancu – to je hlavným cieľom firmy PURE JUNK DESIGN. Vďaka tejto filozofii si môžete svoje príbytky ozdobiť jedinečným nábytkom a dizajnovými doplnkami z recyklovaných materiálov. Firma sa venuje produktu od jeho prvotného návrhu až po komplexné realizácie interiérov. Ich poctivú ručnú prácu si pozriete aj na našom podujatí.

Simply Vegan - Pre lepší svet

Zakladateľky Simply Vegan sú presvedčené, že vegánske stravovanie nie je obmedzovanie, ale veľká zábava s poznávaním nových chutí, ktoré dajú gastronómii úplne iný rozmer. Radi aj vás zasvätia do tajov rastlinného stravovania a ponúknu svoje vegánske dobroty aj rady, ako variť.

Slovak Business Agency – Podpora podnikania na Slovensku

SBA sa zameriava na podporu malých a stredných podnikov na Slovensku už od roku 1993.
Cieľom agentúry je ukázať širokej verejnosti podnikanie ako alternatívu k zamestnaniu, uľahčiť záujemcom o podnikanie založenie vlastného biznisu a prezentovať úspešné príklady podnikateľskej praxe. O ďalších aktivitách a projektoch vás oboznámia zástupcovia SBA priamo na našej konferencii.

Slovenské elektrárne - Pomáhame chrániť to najcennejšie

Slovenské elektrárne v rámci dlhodobého partnerstva s TANAP podporujú projekty v oblasti biodiverzity zamerané na záchranu vzácnych druhov v tatranskej oblasti. Pretože Tatry sú z roka na rok viac navštevované, prizvali do tejto “tatranskej partie” aj Asociáciu horských záchranárov a Horskú záchrannú službu. Darovali 12 kusov defibrilátorov na najnavštevovanejšie chaty v tatranskej oblasti, vďaka ktorým boli už zachránené dva ľudské životy. Vo svojom stánku predvedú, ako sa defibrilátor správne používa.

Solved - The Cleantech Company - Dizajn udržateľných riešení

Solved je inovatívna online poradenská služba a komunikačná platforma zameraná na riešenie svetových environmentálnych výziev prostredníctvom udržateľných riešení. Spolupracuje s expertmi z celého sveta vo virtuálnom prostredí, ktoré umožňuje rýchly a jednoduchý transfer know-how kdekoľvek na svete. Dozviete sa viac o aktivitách spoločnosti a príkladoch jej riešení.

Svet bedničiek – Záchrana krivej zeleniny

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo bežne dostanete kúpiť len mrkvy rovné ako pravítko či rovnaké jablká? Čo sa stane so zeleninou a ovocím, ktoré nemajú správne miery? Príďte si pozrieť či zakúpiť netypické kúsky „krivej” zeleniny z online farmárskeho trhu www.svetbedničiek.sk a zistite viac o tom, ako táto firma podporuje lokálnych farmárov.

Vinárstvo Michal Bažalík - Ekologické víno

Príďte ochutnať ozajstné živé víno a zistite, aká námaha stojí za jeho výrobou. Michal Bažalík vám ukáže, že pestovanie a spracovanie hrozna môže prebiehať poctivo, ekologicky a bez aditív. Na našom Trhovisku sa vďaka jeho vínu môžete preniesť v čase a priestore a vychutnať si tak čaro svätojurských vinohradov.

Veolia - Podpora biodiverzity

Tretí z deviatich záväzkov udržateľného rozvoja, ktorý Veolia prijala vo svojej dlhodobej stratégii, sa týka biodiverzity. Skupina v spolupráci so vzdelávacím centrom TEREZA (ČR) a Centrom environmentálnej a etickej výchovy ŽIVICA (SR) vyvinula mobilnú aplikáciu Pl@ntNet,ktorá identifikuje druhy rastlín z fotografií pomocou vizuálneho softwaru. Aplikáciu predstavia aj vo svojom stánku.

 

WakiVaky – Recyklovaná móda so štýlom

Pred pár rokmi to začalo školským projektom, dnes je to biznis zameraný na zodpovedné podnikanie. Ak si na našom trhovisku kúpite štýlový vak či iné doplnky od WakiVaky, nemusia vás trápiť výčitky svedomia. Sú totiž šité tak, aby boli šetrné k životnému prostrediu. Produkty sú vyrábané z odpadových materiálov a zvyškového textilu, čím upozorňujú na dôležitosť recyklovania.