Ťuli a Ťuli: kozmetika inšpirovaná rodinou

Ťuli a Ťuli: kozmetika inšpirovaná rodinou

Hľadáte pre svoje ratolesti kozmetiku, ktorá je prírodná, šetrná k životnému prostrediu a zároveň vysoko kvalitná? Už nemusíte. Príďte na Zodpovedné trhovisko 13. novembra v Starej tržnici v Bratislave a zamierte k stánku prírodnej detskej kozmetiky Ťuli a Ťuli.

 

Pýtate sa, čím je taká výnimočná? Kvalitnými prírodnými surovinami. Tie sú dovážané z celého sveta – organické rastlinné oleje a hydroláty, maslá, liečivé soli či včelie vosky. Naopak, umelé farbivá, parabény, sulfáty, silikóny či syntetické konzervanty sú pri výrobe tabu. Druhým dôvodom výnimočnosti značky Ťuli a Ťuli je ekologická výroba. Značka sa vyhýba zbytočnému používaniu plastov. Namiesto nich sú produkty balené v sklenených obaloch, ktoré majú zákazníci možnosť vrátiť na opätovné použitie. A napokon, výnimočná je aj samotná motivácia, ktorá stála za vznikom značky Ťuli a Ťuli: dnes už trojročný Matej.

A ako to teda fungovalo ďalej?

Lenka Špaldová, ktorá stojí za vznikom prírodnej kozmetiky Ťuli a Ťuli, mala jasnú motiváciu: pomôcť svojmu malému synovi Matejovi. U Mateja sa prejavil silný atopický ekzém. U každého lekára bolo odporúčanie rovnaké: kortikoidné liečivá. Tie sa používajú pri závažných chronických ochoreniach, no zároveň majú významné nežiaduce účinky. Preto si Lenka zaumienila, že nájde prírodnú cestu pre liečenie svojho synčeka. Začala zbierať rôzne receptúry, vyvíjať nové, až kým neprišli do súčasnej podoby prírodnej kozmetiky, ktorá čistí a zároveň hojí, regeneruje a vyživuje pokožku. A ako to teda fungovalo ďalej? Zatiaľ čo sa Lenka stará o vývoj kozmetiky, jej partner Ján Petrovič zabezpečuje chod obchodu a marketing. Z tohto vzťahu vzišiel aj názov značky: „Ťuli a Ťuli sú naše prezývky v domácom prostredí. Keby sme sa nenašli, kozmetika by nikdy neuzrela svetlo sveta,“ vysvetľuje Lenka.

Matej Bublinka ako to pravé pre vašu ratolesť

Ako boli Lenka a Ján inšpiráciou pre meno značky, takisto bol aj malý Matej inšpiráciou pre názov jedného z radov produktov. Na Zodpovednom trhovisku si budete môcť kúpiť aj prírodný detský olej po kúpaní, prírodný detský olej na zadoček a detskú olejovú emulziu na kúpanie zo série Matej Bublinka. Tá je podľa Lenky vhodná práve na toto chladné obdobie. Dokáže zamedziť problémom vzniku, alebo zmierniť dosah problémov spojených s nosením plienok, či všeobecne citlivou detskou pokožkou.