Včelobal: balíme štýlovo a ekologicky

Včelobal: balíme štýlovo a ekologicky

Rozmýšľate nad tým, ako dať stopku mikroténovým vrecúškam vo vašej domácnosti? Možností je viac. Hneď niekoľko z nich si môžete prísť pozrieť, vyskúšať a zakúpiť 13. novembra na Zodpovedné trhovisko v Starej tržnici. Predtým vám však predstavíme jednu z nich – ekologický Včelobal.

Včelobal je značka ručne vyrábaných voskových obrúskov, ktoré sú vhodné na skladovanie potravín. Na výrobu sa používa 100% bavlna a prírodné suroviny. Nápad vznikol tak povediac rodinne: teta Martina Gábora, ktorý stojí za značkou, sa rozhodla vyrobiť nevšedné vianočné darčeky – voskové obrúsky. Tie si zamilovala celá rodina na prvý pohľad, vôňu i dotyk. Rozhodli sa teda sprístupniť produkt každému. O tom, že je Včelobal to pravé pre každú domácnosť vás presvedčia tieto 3 dôvody…

Dôvod č. 1: Sú ekologické

Obrúsky z dielne Včelobalu sú vyrábané z bavlny a prírodných surovín. Nájdete v nich jojobový olej, živicu a vosk od včelárov z okolia Marianky pri Bratislave. Môžete ich navyše používať znova a znova. Ak je o Včeloby dobre postarané (pričom samotná značka ponúka ročný servis zadarmo), môžete sa z nich tešiť aj viac než rok. Na konci ich životnosti ich však nemusíte vyhadzovať do koša. Môžu poslúžiť ako dobrý základ na podpaľovanie dreva pri kempingu či ako kompost pre vašu záhradku.

Dôvod č. 2: Sú antibakteriálne

Možno si nie ste istí, či baliť alebo nebaliť potraviny do obrúskov. Nebojte sa. Včelobaly neuvoľňujú žiadne škodlivé chemikálie. Navyše, prírodný včelí vosk je antibakteriálny a antimykotický. Obrúsky odobril aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade: „Z výsledkov laboratórnych skúšok vyplýva, že z hľadiska ochrany zdravia je možné odporučiť obalový materiál Včelobal na priamy styk s potravinami.“

Dôvod č. 3: Sú štýlovo roztomilé

Na výber máte rôzne motívy a štýly Včelobalov. Tie potešia rôznofarebnosťou i vzormi. Aj napriek tomu, že zatiaľ nejde o vlastné dizajny značky, je sa na čo pozerať. Podľa slov Martina Gábora, je však len otázkou času, kedy prídu s vlastnými návrhmi. Doteraz dali pri výbere látok na vlastný vkus, čo určite nebolo krokom vedľa. Veď posúďte sami.

Ak sme vás stále nepresvedčili alebo chcete vedieť viac, neváhajte sa zastaviť pri stánku na Zodpovednom trhovisku 13. novembra. Ľudia z Včelobalu vám radi zodpovedajú všetky vaše otázky.